AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Ekonomiczny powrót po latach

Zdjęcie ilustracyjne
Absolwenci z pierwszych lat funkcjonowania Instytutu Ekonomicznego spotkali się m.in. w 2018 r. podczas jubileuszu 50-lecia Wydziału. fot. fot. Andrzej Romański

Po 50 latach od ukończenia studiów w Toruniu spotkają się pierwsi absolwenci dzisiejszego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Ich zjazd zaplanowano na 25 czerwca.

Pierwsza rekrutacja na studia w roku akademickim 1968/1969 w ówczesnym nowo powstałym Instytucie Ekonomicznym UMK zakończyła się zakwalifikowaniem 76 kandydatów. - W 1972 roku, a więc równo pięćdziesiąt lat temu, zakończył się pierwszy cykl pełnych studiów magisterskich - mówi prof. dr hab. Włodzimierz Karaszewski z WNEiZ UMK, organizator zjazdu. - Mimo że były to studia czteroletnie, liczba godzin zajęć była większa od dzisiejszej sumy zajęć na studiach I i II stopnia, a więc pięcioletnich.

W 1972 r. studia ekonomiczne na UMK ukończyło 47 osób - 34 z nich potwierdziły udział w czerwcowym zjeździe. Przyjadą z różnych miejscowości kraju i z zagranicy.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 25 czerwca o godz. 13:30. Po krótkim pobycie w audytoriach nazwanych imieniem profesorów pierwszego rocznika (Jerzego Tomali, Kazimierza Sokołowskiego, Jerzego Liczkowskiego, Stanisława Sudoła) odbędzie się oficjalne otwarcie uroczystości w nowej Sali Rady Wydziału.

pozostałe wiadomości