Nowy przewodniczący Samorządu Studenckiego

Przemysław Dylewski w siedzibie Samorządu Studenckiego
fot. fot. Andrzej Romański

Od 1 czerwca 2022 roku Samorząd Studencki UMK w Toruniu ma nowego przewodniczącego. Został nim Przemysław Dylewski, student I roku studiów II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

W poprzedniej kadencji Przemysław Dylewski był przewodniczącym Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego, członkiem Komisji ds. Organizacji oraz koordynatorem regionalnym w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. W roku akademickim 2021/22 pełni funkcję wiceprzewodniczącego Odwoławczej Komisji Stypendialnej. Ponadto Przemek udziela się naukowo – jest dwukrotnym członkiem Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego w roku 2021 i 2022 , był również prelegentem podczas licznych konferencji naukowych, organizowanych zarówno na UMK, jak i innych uczelniach w Polsce. Prywatnie pasjonuje się muzyką i sportem, uwielbia kuchnię indyjską i gruzińską.

Przemysław Dylewski na stanowisku przewodniczącego Samorządu Studenckiego UMK zastąpił Huberta Długołęckiego.