Debiut z sukcesem

fot. Nadesłane

Zespół studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, w składzie: Weronika Człapińska, Sebastian Smoliński, Mateusz Starzyk i Wiktor Zmarz zajął III miejsce w regionalnym konkursie ERPsim DACH + Central Europe Competition, awansując tym samym do konkursu finałowego 14-th ERPsim International Competition. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż zespół studentów debiutował w tych rozgrywkach. Opiekunem zespołu jest dr hab. Sylwester Bejger, prof. UMK, który jest także certyfikowanym instruktorem ERPSim.

ERPsim to biznesowa gra symulacyjna działająca w środowisku systemu klasy ERP SAP S/4HANA, w której uczestnicy wykorzystują prawdziwy system ERP do zarządzania swoją wirtualną firmą na konkurencyjnym rynku. Poza walorami grywalności, ERPSim jest wartościowym narzędziem dydaktycznym pozwalającym przekazywać wiedzę na temat procesów biznesowych oraz skuteczności systemów ERP w zarządzaniu tymi procesami.

ERPSim zostało utworzone w ERPSim Lab Uniwersytetu w Montrealu przy wsparciu SAP University Alliances oraz SAP Next-Gen. Dzięki afiliacji UMK przy SAP University Alliances studenci WNEiZ mogą korzystać z najnowszej wersji systemu ERP SAP S/4 HANA.