Wicekonsul USA na UMK

fot. Andrzej Romański

5 listopada o godz. 16.45 w Collegium Humanisticum UMK gościć będzie Karolina Orton, wicekonsul Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Tematem spotkania będzie promocja studenckiej wymiany kulturowej.

Karolina Orton jest wicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Wcześniej pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Sorbonie w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.