AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

International Business Week 2018 we Francji

Zdjęcie ilustracyjne
Université d’Angers we Francji fot. Iwona Escher

W dniach 15-19.10.2018 roku Studenci i pracownicy WNEiZ uczestniczyli w International Business Week (IBW) zorganizowanym przez Wydział Prawa, Ekonomii i Zarządzania (Faculté de Droit, d’Economie et de Gestion) Uniwersytetu w Angers (Université d’Angers). W wydarzeniu brało udział troje pracowników naukowo-dydaktycznych oraz dwudziestu jeden studentów, spośród których część studiuje w Angers w ramach programów dwu- lub trzydyplomowych (double/triple diploma). 

W IBW, oprócz gospodarzy i przedstawicieli WNEiZ, uczestniczyli wykładowcy i studenci z Brazylii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Włoch. Tematem tegorocznej edycji tygodnia międzynarodowego było międzykulturowe podejście do zarządzania na odległość (distance management) w warunkach biznesu międzynarodowego. Praca w międzynarodowych zespołach i wspólne prezentacje miały na celu doskonalenie umiejętności i kompetencji w zakresie rozwiązywania problemów biznesowych, tworzenia i zarządzania projektami oraz komunikacji międzykulturowej. Po godzinach pracy pełnej wyzwań intelektualnych, studenci mieli okazję wejść w klimat średniowiecznego Angers, zwiedzając słynny zamek władców Andegawenii i stare miasto oraz urocze okolice Falun. Jak przystało na przyszłych menedżerów, w programie IBW nie mogło zabraknąć miejsca na spotkania z przedstawicielami biznesu. Uczestnicy mieli wyjątkową szansę zapoznania się z procesem produkcji oraz tajnikami zarządzania i marketingu w firmie produkującej słynny na cały świat likier Cointreau. To był intensywny, ale bardzo miły i owocny tydzień.

Au revoir Angers, au revoir France, a bientôt…

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.