International Business Week 2018 we Francji

obrazek: Université d’Angers we Francji fot.Iwona Escher]
Université d’Angers we Francji fot. Iwona Escher

W dniach 15-19.10.2018 roku Studenci i pracownicy WNEiZ uczestniczyli w International Business Week (IBW) zorganizowanym przez Wydział Prawa, Ekonomii i Zarządzania (Faculté de Droit, d’Economie et de Gestion) Uniwersytetu w Angers (Université d’Angers). W wydarzeniu brało udział troje pracowników naukowo-dydaktycznych oraz dwudziestu jeden studentów, spośród których część studiuje w Angers w ramach programów dwu- lub trzydyplomowych (double/triple diploma).

W IBW, oprócz gospodarzy i przedstawicieli WNEiZ, uczestniczyli wykładowcy i studenci z Brazylii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Włoch. Tematem tegorocznej edycji tygodnia międzynarodowego było międzykulturowe podejście do zarządzania na odległość (distance management) w warunkach biznesu międzynarodowego. Praca w międzynarodowych zespołach i wspólne prezentacje miały na celu doskonalenie umiejętności i kompetencji w zakresie rozwiązywania problemów biznesowych, tworzenia i zarządzania projektami oraz komunikacji międzykulturowej. Po godzinach pracy pełnej wyzwań intelektualnych, studenci mieli okazję wejść w klimat średniowiecznego Angers, zwiedzając słynny zamek władców Andegawenii i stare miasto oraz urocze okolice Falun. Jak przystało na przyszłych menedżerów, w programie IBW nie mogło zabraknąć miejsca na spotkania z przedstawicielami biznesu. Uczestnicy mieli wyjątkową szansę zapoznania się z procesem produkcji oraz tajnikami zarządzania i marketingu w firmie produkującej słynny na cały świat likier Cointreau. To był intensywny, ale bardzo miły i owocny tydzień.

Au revoir Angers, au revoir France, a bientôt…