AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

O trudnościach przy wychodzeniu z pandemicznej zapaści gospodarczej

Grzegorz Sielewicz, główny Ekonomista Coface w Polsce i w Regionie Europy Centralnej - gość spotkania.
Grzegorz Sielewicz, główny Ekonomista Coface w Polsce i w Regionie Europy Centralnej - gość spotkania.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Kawa z biznesem, którego gościem będzie Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w Polsce i Regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Tematem webinarium będzie „Od spadku popytu do szoków podażowych – trudności przy wychodzeniu z pandemicznej zapaści gospodarczej”. Wydarzenie organizowane jest w ramach trwającego na WNEiZ UMK Festiwalu Ekonomisty.

Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia br. o godzinie 9:40 w formie transmisji live na Facebooku oraz stronie internetowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. W trakcie spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • Które gospodarki najszybciej wychodzą z pandemicznej recesji?
  • Globalne trendy – wzrost cen surowców, ograniczenia podażowe
  • Perspektywy polskiej gospodarki
  • Jak bardzo wzrośnie inflacja?
  • Sytuacja płynnościowa przedsiębiorstw w Polsce
  • Oceny ryzyka krajów i sektorów

Kawa z biznesem to nowy cykl webinariów, skierowany do przedsiębiorców, studentów i wszystkich zainteresowanych kwestiami związanymi z szeroko pojętym biznesem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga uprzedniej rejestracji.

Spotkanie współorganizowane jest z firmą Coface, światowym liderem rynku ubezpieczeń należności. Coface w Polsce, jako jedyna taka instytucja finansowa na rynku, pomaga klientom minimalizować skutki ryzyka handlowego wykorzystując synergię 4 usług: ubezpieczenia należności, faktoringu, informacji o kontrahentach i windykacji.

Grzegorz Sielewicz - główny Ekonomista Coface w Polsce i w Regionie Europy Centralnej. Zajmuje się analizą ekonomiczną krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym analizą sektorową oraz problemami płatniczymi i upadłościami przedsiębiorstw w Regionie CEE. Autor publikacji, raportów i artykułów dotyczących, zarówno zagadnień ekonomicznych, jak i ryzyka sektora przedsiębiorstw w poszczególnych krajach regionu. Prelegent podczas wielu konferencji w Polsce i krajach Regionu (m.in. Country Risk Conferences, konferencje branżowe). Komentator wydarzeń ekonomicznych dla telewizji, prasy i portali biznesowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ministerstwie Finansów (ostatnio na stanowisku głównego specjalisty w Wydziale Międzynarodowych Rynków Kapitałowych Departamentu Długu Publicznego), Deutsche Banku i Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A. Uzyskał tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej. Jest absolwentem Purdue University w USA w ramach programu Krannert School of Management oraz programów edukacyjnych Midwest Universities Consortium for International Activities (MUCIA-Global).

pozostałe wiadomości