Nagrody JM Rektora za publikacje

fot. Andrzej Romański

JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przyznał kolejne stypendia za najwyżej punktowane publikacje.

Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala wyróżnił stypendiami naukowców (autorów indywidualnych i zespoły), których publikacje uzyskały 200, 140 lub 100 punktów według ministerialnego wykazu czasopism punktowanych. W ostatnich zestawieniach zostało uwzględnionych 55 publikacji z afiliacją z UMK. Stypendia zostały przyznane za okres do 1 lipca 2021 r. Wśród nagrodzonych znaleźli się naukowcy z naszego Wydziału:

Publikacje 140-punktowe:

• dr Agnieszka Kuś i dr Dorota Grego-Planer za publikację pt. "A model of innovation activity in small enterprises in the context of selected financial factors: the example of the renewable energy sector" zamieszczoną w "Energies";
  • dr hab. Dawid Szostek, prof. UMK za publikację pt. "Employee behaviors toward using and saving energy at work : the impact of personality traits" zamieszczoną w "Energies";

Publikacje 100-punktowe:

• dr Michał Buszkodr hab. Witold Orzeszko, prof. UMK i mgr Marcin Stawarz za publikację pt. "COVID-19 pandemic and stability of stock market : a sectoral approach" zamieszczoną w "PLoS One";
  • orof. dr hab. Maciej Zastempowski za publikację pt. "Dynamic capabilities, value creation and value capture : evidence from SMEs under Covid-19 lockdown in Poland" zamieszczoną w "PLoS One".

Pełną listę nagrodzonych i szczegółowe informacje można znaleźć na Portalu Informacyjnym UMK.