AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Perspektywy na sukces

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu utrzymał swoją silną pozycję piątego uniwersytetu w kraju.

W najnowszym rankingu Perspektyw Uniwersytet Mikołaja Kopernika uzyskał sumarycznie 63,3 pkt. (w zeszłym roku 57,6), zmniejszając tym samym dystans do najlepszej uczelni w kraju – Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (z punktacją 100 w tym i poprzednim roku). UMK utrzymał piątą pozycję w rankingu uniwersytetów, przy czym w 2020 r. dzielił to miejsce z Uniwersytetem Łódzkim, który w aktualnym zestawieniu spadł o jedno oczko. W rankingu ogólnym wszystkich uczelni akademickich nasza uczelnia została ujęta na pozycji 17. (wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu).

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest wysoko klasyfikowany w kategorii uczelni o wysokim potencjale naukowym, gdzie zajmuje 4. miejsce. UMK należy również do pierwszej dziesiątki prestiżowych szkół wyższych. Równie wysoko oceniane są także warunki kształcenia na UMK - w tym zestawieniu UMK zajmuje 6. miejsce. Warty odnotowania jest fakt wzrostu punktacji w kategoriach efektywność naukowa (z 56,0 do 68,6) i umiędzynarodowienie (z 25,2 do 35,4)

pozostałe wiadomości