AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Audytowe czwartki z EY zainaugurowane

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Gabriela Golińska, EY

W czwartek, 8 kwietnia br. odbył się pierwszy z serii wykładów w ramach projektu "Audytowe czwartki", realizowanego wspólnie przez nasz Wydział i firmę EY. Cykl wykładów zainaugurowała dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK, Prodziekan ds. Nauki i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym.

W trakcie pierwszego spotkania, na którym obecnych było ponad 180 osób,  każdy z uczestników miał możliwość poznania podstaw audytu od doświadczonych ekspertów EY. Zaczynając od skojarzeń z audytem, przez jego rodzaje, ścieżkę kariery, kompetencje przydane audytorom, aż po tzw. Audit Roadmap. Jak zaznaczają przedstawiciele EY, jedno jest pewne, nikt z obecnych nie zaprzeczy już znajomości skrótów, takich jak PSP, OSP, czy SRM i w łatwy sposób wyjaśni cały proces audytowy.

W trakcie spotkania zaprezentowano także trwające inicjatywy, które EY kieruje do studentów, wspierając młodych ludzi w podejmowaniu świadomych decyzji dot. kariery – konkurs Audit OdyssEY, który pozwala sprawdzić, jak wygląda praca audytora w praktyce (zgłoszenia tylko do 14 kwietnia na www.auditodyssey.pl), czy EY Certifed – platformę umożliwiająca sprawdzenie swoich kompetencji w indywidualnym raporcie.

Całość zwieńczyło wspólne zastanowienie się nad skojarzeniami z audytem i zapowiedzią kolejnych warsztatów. W nadchodzących tygodniach uczestnicy zagłębią się w audyt instytucji finansowych – w bankach, ubezpieczeniach i funduszach oraz poznają audyt ogólny. Ostatnie spotkanie będzie sesją Q&A, gdzie na pytania uczestników, oprócz audytorów EY, odpowie też specjalistka ds. rekrutacji i przedstawiciele Talent Teamu. Warto przypomnieć, że uczestnicy, którzy będą mieli pełną frekwencję otrzymają certyfikaty, które będą wartościowym wpisem do CV.

Pierwszy warsztat przeprowadzony został przez przedstawicieli EY w składzie: Natalia Dembek – Ślusarczyńska – Associate Partner, Katarzyna Zasada – Jamróz – Senior Manager, Milena Faryn – Senior Consultant, Piotr Owsian – Senior Consultant, Gabriela Golińska – Senior Employer Branding Specialist.

pozostałe wiadomości