Wakacyjne praktyki i The Rolling Stones

Studenci WNEiZ UMK szczególnie miło wspominać będą spotkanie z Charlie'm Wattsem - perkusistą The Rolling Stones oraz jego małżonką Shirley Watts, która jest pasjonatką koni czystej krwi arabskiej. fot. Nadesłane

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK już po raz piąty zaangażowani byli w organizację Al Khalediah European Arabian Horses Festival. V edycja międzynarodowego pokazu koni arabskich czystej krwi odbyła się w dniach 17-19 sierpnia 2018 r. w podwarszawskich Nowych Wrońskach. Podczas festiwalu mieli okazję spotkać znanych pasjonatów koni, dyplomatów i celebrytów.

Ufundowany przez Al Khalediah Stud Polska pokaz koni arabskich należy do najbardziej prestiżowych w Europie. Wśród gości tegorocznej odsłony wydarzenia znalazło się wielu przedstawicieli rodzin królewskich oraz korpusu dyplomatycznego państw Zatoki Perskiej, w tym Jego Wysokość Książę Kaled bin Sultan Abdul Aziz bin Saud z Królestwa Arabii Saudyjskiej.
Studenci WNEiZ UMK mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności organizacyjnych w Nowych Wrońskach pod kierunkiem dr. inż. Mateusza Tomanka z Katedry Doskonałości Biznesowej.