AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

XIX Uniwersytecki Koncert Charytatywny „JESTEŚMY RAZEM”

Zdjęcie ilustracyjne
Kamil Czeszel w trakcie XIX Uniwersyteckiego Koncertu Charytatywnego "Jesteśmy razem".

Serdecznie zapraszamy na organizowany przez nasz Wydział XIX Uniwersytecki Koncert Charytatywny "Jesteśmy razem". Z racji obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, koncert odbędzie się w formie zdalnej, za pośrednictwem Telewizji Toruń. 

W tym roku wystąpi Kamil Czeszel, laureat 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2020  w kategorii debiuty, zdobywca - jednogłośną decyzją festiwalowego jury -  Nagrody im. Anny Jantar.

Koncert jest  dedykowany po raz drugi naszej studentce – Aleksandrze Rutkowskiej, która w 2019 roku uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. W wyniku zdarzenia, do którego doszło w Święta Wielkanocne, zginęła mama Oli, a jej tata i brat z ciężkimi obrażeniami trafili do bydgoskich szpitali. Ola w stanie krytycznym została przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Oli – mimo dramatycznych doświadczeń – nie opuszcza heroizm i ogromna siła ducha. Po wypadku, podczas pobytu w szpitalach, zdała wszystkie egzaminy letniej sesji, dokończyła pracę dyplomową i złożyła z bardzo dobrą oceną egzamin końcowy. Pomimo tego, że musi poruszać się na wózku inwalidzkim kontynuuje studia  na II stopniu, osiągając świetne wyniki w nauce.

Koncert zostanie wyemitowany w najbliższą sobotę, 23.01.2021 o godzinie 18:10, a następnie powtórzony w niedzielę, 24 stycznia o godz. 20.25, w poniedziałek, 25 stycznia o godz. 22.30 oraz we wtorek, 26 stycznia o godz. 16.00. Transmisję z koncertu będzie można także oglądać online, za pośrednictwem strony internetowej Telewizji Toruń.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie licytacja darów, wystawionych przez Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici za pośrednictwem platformy Allegro. Dary znajdują się w budynku naszego Wydziału - istnieje więc możliwość ich osobistego odbioru. Aleksandrze można pomóc także wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Amicus (ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń): 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695 z dopiskiem: dla Aleksandry Rutkowskiej. Fundacja będzie też gromadziła przeznaczone na ten cel fundusze z 1% podatku dochodowego. Aby przekazać 1% Oli, wystarczy wskazanie w zeznaniu podatkowym wpisać KRS FAUNC: 0000027675 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisać „dla Aleksandry Rutkowskiej”.

Relacja i fotogaleria z ubiegłorocznego Koncertu

 

pozostałe wiadomości