AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Biznesowo i sportowo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Robert Karaszewski

W ramach projektu dwutorowej ścieżki rozwoju absolwentów oraz międzynarodowej promocji oferty edukacyjnej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w zakresie zarządzania sportem, turystyką i eventami, Katedra Doskonałości Biznesowej WNEiZ we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Sportowym realizuje dedykowany sportom ekstremalnym projekt Art of Extreme. Jednym z jego ważniejszych wydarzeń w tym roku akademickim ma być ustanowienie rekordu szybkości zjazdu na rolkach przez studenta UMK, Łukasza Korzestańskiego, zaliczającego się do światowej elity Red Bull Ice Crashed Downhill.

Dzięki zaangażowaniu absolwentki UMK - Agaty Krzywki, międzynarodowej działaczki sportowej specjalizującej się w akrobatyce powietrznej, udało się nawiązać współpracę z Zarządem Rozwoju Turystyki Emiratu Ras al Khaimah, na terenie którego działa jedno z najbardziej znanych na świecie centrów sportów ekstremalnych - Jebel Jais. W skład kompleksu wchodzi m. in.: najdłuższa na świecie lina zjazdowa, liczne trasy wspinaczkowe oraz trzypasmowa trasa dostosowana do prowadzenia rajdów samochodowych o długości 25 kilometrów i różnicy poziomu przekraczającej 1300 metrów. Po uzyskaniu wymaganych pozwoleń na udostępnienie oraz zabezpieczeniu tej trasy, 20 września odbył się pierwszy trening, a 30 września próba generalna zjazdu. Samo ustanowienie rekordu planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r., kiedy to możliwe będzie połączenie wydarzenia z planowanym uruchomieniem pierwszej na świecie Akademii Survivalu brytyjskiego celebryty Beara Gryllsa.


W ubiegłych latach, dzięki zaangażowaniu Agaty Krzywki oraz dra inż. Mateusza Tomanka, Katedra Doskonałości Biznesowej była już współorganizatorem prestiżowego Al Khalediah European Arabian Horse Festival oraz Gonitwy o Puchar Al Khalediah Poland na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Realizacja tak spektakularnych działań projektowych umożliwi pokazanie w praktyce międzynarodowego zakresu oddziaływania UMK, a także przyczyni się do wypromowania naszej oferty dydaktycznej wśród studentów zagranicznych. Sporty ekstremalne cieszą się rosnącym zainteresowaniem szerokiego grona - reklamodawców, producentów sprzętu sportowego, osób czynnie uprawiających sport oraz kibiców. Założenia projektu posłużą jako case study na studiach Executive Master of Business Management oraz dla studentów WNEiZ na kierunku Komunikacja i psychologia w biznesie.

Relacja filmowa

pozostałe wiadomości