AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

UMK w prestiżowym rankingu QS

Zdjęcie ilustracyjne

Po raz ósmy Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się w renomowanym QS World University Rankings, który obejmuje 1000 najlepszych szkół wyższych na świecie.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się wśród szkół wyższych w 9. i 10. setce (miejsca 801-1000) wśród takich polskich uczelni jak: Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Krakowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Gdański, Politechnika Wrocławska i Politechnika Śląska. Wyżej w rankingu uplasowały się Uniwersytet Warszawski (miejsce 321), Uniwersytet Jagielloński (miejsce 326) i Politechnika Warszawska (w przedziale 511-520).

Ranking, uznawany za najważniejsze zestawienie szkół wyższych na świecie, przeprowadzany jest od 2004 roku przez organizację Quacquarelli Symonds. W rankingu brane są pod uwagę: opinia wykładowców, opinia pracodawców, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, liczba cytowań publikacji naukowych na podstawie Scopus, odsetek wykładowców z zagranicy i zagranicznych studentów. Na szczycie tegorocznego rankingu znalazły się trzy uczelnie amerykańskie: Massachusetts Institute of Technology, Uniwersytet Stanforda i Harvard.

Ranking QS 2021

pozostałe wiadomości