AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Konferencja "Jakość w sporcie" za nami

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane

VII edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Jakość w Sporcie” za nami. Dwa dni wydarzenia, podczas których zaprezentowano 31 wystąpień w obszarach nauk o zarządzaniu i jakości, prawnych oraz nauk o zdrowiu, a także 2 debaty o przyszłości sportu pokazały, iż poruszana tematyka konferencji nadal jest istotna. Cieszy również udział nie tylko polskich, ale i zagranicznych prelegentów - z Czech (Uniwersytet Masaryka w Brnie), Maroko (Uniwersytet Cadi Ayyad w Marrakeszu) i Ukrainy (Charkowski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Skovorody).

Podczas "Jakości w Sporcie" organizowanej przez Katedrę Doskonałości Biznesowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katedrę Komunikacji i Zarządzania w Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, mogliśmy wysłuchać wystąpień z takich ośrodków jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Gdański, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomicznych w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, ZWKF AWF Gorzów Wielkopolski. Nie zabrakło również wystąpień gospodarzy - UMK Toruń i AWF Wrocław, a także praktyków reprezentujących takie organizacje jak Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, Pentagon Research, Sport Analytics oraz Team Promotion.

W ramach konferencji z naszego Wydziału wystąpili:

  • mgr Patrycja Gulak-Lipka i dr Igor Perechuda (AWF Wrocław) Managing polish national sports federations – application of Balanced Scorecard in team sports federations
  • mgr inż. Jakub Szczepkowski Wykorzystanie mediów społecznościowych przez kluby koszykarskie z Energa Basket Liga

Podczas wydarzenia zapowiedziano także "przedłużenie" rozmów o sporcie - w związku z tym co pewien czas będą przeprowadzane na facebookowym profilu Konferencji debaty online poświęcone tej tematyce.

Organizatorzy raz jeszcze dziękują i zapraszają kolejną edycję Konferencji "Jakość w Sporcie", która w przyszłym roku odbędzie się we Wrocławiu.

Wszystkie wystąpienie są z tegorocznej edycji wydarzenia są już dostępne na kanale YouTube Katedry Doskonałości Biznesowej WNEiZ UMK. 

pozostałe wiadomości