AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Dwie konferencje naukowe Katedry Zarządzania Finansami

Zdjęcie ilustracyjne

Katedra Zarządzania Finansami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniach 17-19 czerwca 2018 roku organizuje dwie Konferencje naukowe.

Organizowane konferencje towarzyszą uroczystym obchodom 50-lecia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jubileusz wydziału uświetni swoją obecnością Robert Engle, Laureat Nagrody Nobla w Dziedzinie Ekonomii.

Pierwszą z Konferencji jest KONFERENCJA KATEDR FINANSÓW 2018. WSPÓŁCZESNE FINANSE

Zamierzeniem organizowanej konferencji jest stworzenie forum wymiany poglądów dla przedstawicieli nauki z ośrodków akademickich z całego kraju na temat znaczenia współczesnych finansów w kontekście rozwoju społeczno-gospodarczego.

W trakcie prestiżowej Konferencji odbędzie się m. in. posiedzenie Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk, posiedzenie Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości oraz panele współorganizowane przez Partnerów Konferencji: Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W Konferencji tej uczestniczyć będzie również 2 członków Rady Polityki Pieniężnej.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Gazety Bankowej, Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości, Stowarzyszenia Finansów i Rachunkowości na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, Miasta Toruń, Związku Banków Polskich, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju.

W Konferencji będą uczestniczyć goście z Niemiec, Włoch, Turcji, Łotwy, Tajlandii oraz Kolumbii.

Drugą z Konferencji jest VI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA. FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Ideą, która przyświeca przedsięwzięciu jest stworzenie forum wymiany poglądów dla przedstawicieli nauki z ośrodków akademickich zarówno krajowych, jak i zagranicznych, na temat roli zrównoważonego rozwoju w dyscyplinie finanse i jego wpływie na potencjał i konkurencyjność gospodarki.

W tracie Konferencji odbędzie się m.in. wręczenia nagród w Konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Finansów i Rachunkowości na rzecz Zrównoważonego Rozwoju na najlepsze prace magisterskie.

pozostałe wiadomości