AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Wśród najlepszych w rankingu QS

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz ósmy został ujęty w renomowanym QS World University Rankings, który obejmuje 1000 najlepszych szkół wyższych na świecie.

W tegorocznej odsłonie rankingu znalazło się 16 uczelni z Polski. Z naszego kraju zakwalifikowane zostały: Uniwersytet Jagielloński (na 338. miejscu), Uniwersytet Warszawski (na 349.), Politechnika Warszawska (w przedziale 521-530), a także Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechniki: Łódzka, Krakowska, Poznańska, Wrocławska i Gdańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (w grupie 801-1000).

W zestawieniu Emerging Europe and Central Asia (EECA University Rankings) Uniwersytet Mikołaja Kopernika utrzymał swoją ubiegłoroczną silną pozycję. Spośród 350 najlepszych uczelni, UMK uplasował się na 88 pozycji, wyprzedzając m.in. Politechnikę Śląską w Gliwicach (miejsce 95.), Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (miejsce 101.) czy Politechnikę Gdańską (miejsce 108.).

Ranking przeprowadzany jest od 2004 roku przez organizację Quacquarelli Symonds zajmującą się problematyką nauczania na poziomie wyższym. Najważniejszym celem rankingu jest umożliwienie kandydatom na studia racjonalnego wyboru uczelni oraz popularyzacja idei studiowania poza krajem ojczystym.

pozostałe wiadomości