AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Wydarzenie przełożone - 70 lat Chińskiej Republiki Ludowej - wizyta prof. Kołodki na UMK

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Uwaga! Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Bilans przemian. 70 lat Chińskiej Republiki Ludowej w ujęciu interdyscyplinarnym" nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tj. 12-13 marca br. Organizatorzy planują przełożenie konferencji oraz towarzyszącego wydarzeniu wykładu prof. Grzegorza Kołodki na czerwiec br., jednak konkretny termin zostanie zaproponowany w ciągu najbliższych kilku tygodni."
 
Centrum Języka i Kultury Chińskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza do udziału w obradach Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Bilans przemian. 70 lat Chińskiej Republiki Ludowej w ujęciu interdyscyplinarnym", która odbędzie się 12 i 13 marca w Collegium Maius.

1 października 2019 roku minęło dokładnie 70 lat od ustanowienia Chińskiej Republiki Ludowej. Na rok ten przypadło także wiele rocznic wydarzeń, które w znacznym stopniu ukształtowały współczesne Chiny pod względem politycznym, społecznym i kulturowym. Stanowi to okazję do podsumowań, przyjrzenia się dotychczasowemu dziedzictwu powojennych Chin, zarówno sukcesom, jak i porażkom, a także wyzwaniom stojącym przed współczesnymi Chinami. Przez ostatnie siedem dekad dynamiczne zmiany objęły szereg aspektów kształtowanych przez politykę ChRL, nie tylko sferę ekonomiczną i politykę zagraniczną, ale także język, literaturę, filozofię, prawo i kulturę.

Organizatorzy konferencji zaprosili do udziału przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, m.in.: sinologów, filozofów, historyków, językoznawców, literaturoznawców, kulturoznawców, ekonomistów, medioznawców, politologów, prawników i socjologów. Motywem przewodnim konferencji jest interdyscyplinarność, umożliwiająca uzyskanie najpełniejszego obrazu bilansu przemian Chin Ludowych, wraz z ich złożonością i różnorodnością.

Podczas konferencji wykład inaugurujący pt. "Chinism and the Future of Globalisation" wygłosi m.in. prof. Grzegorz W. Kołodko. Wszystkich chętnych do wysłuchania wykładu zapraszamy do uczestnictwa w sesji plenarnej, która odbędzie się w godz. 10:00-12:00 w sali im L. Kolankowskiego (307) w Collegium Maius UMK (ul. Fosa Staromiejska 3). Więcej informacji na temat wykładu.

Szczegółowy program konferencji

pozostałe wiadomości