AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Powołanie zespołów IDUB

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Anna Bielawiec-Osińska

17 grudnia Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej prof. dr hab. Andrzej Sokala wręczył nominacje członkom zespołów wdrażających strategię Uczelni Badawczej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Nominację otrzymali przewodniczący i zastępcy Rad Dziedzinowych oraz członkowie zespołów zajmujących się realizacją celów zawartych we wniosku konkursowym "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Desygnowani na stanowiska zostali także kierownicy ośmiu wyłaniających się pól badawczych (Emerging Fields) oraz członkowie Priorytetowych Zespołów Badawczych.

Wśród osób, które wzięły udział w uroczystości z naszego Wydziału są: dr hab. Michał Polasik, prof UMK, mgr Jakub Szczepkowski (doktorant studiów doktoranckich w zakresie nauk ekonomicznych) oraz Agnieszka Apalczyk (studentka kierunku finanse i rachunkowość I stopnia), którzy pracują w zespole przypisanym do realizacji Celu 6 - "Innowacje i współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym). 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.