AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Wizyta prof. Davida de la Croix na WNEiZ

Zdjęcie ilustracyjne
Na zdjęciu od lewej: prof. dr hab. Magdalena Osińska, prof. David de la Croix, dr hab. Jerzy Boehlke, prof. UMK oraz prof. dr hab. Krzysztofa Malaga fot. Mariusz Lewandowski

W dniu 4.12.2019 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK gościł prof. David de la Croix z Uniwersytetu Katolickiego Louvain w Louvain-la-Neuve. Prof. David de la Croix przybył do Torunia w towarzystwie prof. dr hab. Krzysztofa Malagi z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania reprezentowali Dziekan – dr hab. Jerzy Boehlke, prof. UMK oraz przewodnicząca Rady Dyscypliny Naukowej Ekonomia i Finanse – prof. dr hab. Magdalena Osińska.

Prof. de la Croix jest twórcą i redaktorem naczelnym Journal of Demographic Economics. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół demografii ekonomicznej, kapitale ludzkim i wzroście gospodarczym w długookresowej perspektywie historycznej oraz konflikcie między pokoleniowym.

Wizyta w Polsce zaowocowała między innymi uzupełnieniem baz danych o profesorach polskich, litewskich i niemieckich uniwersytetów w okresie od 1000 r. do 1800 r. oraz ustaleniami dotyczącymi współpracy UEP i UMK z prof. Davidem de la Croix w przyszłości.

pozostałe wiadomości