Stwórzmy razem Szlachetną Paczkę!

fot. Materiały prasowe Szlachetnej Paczki

Serdecznie zapraszamy do włączenia się po raz piąty w akcję "Szlachetna Paczka". Pomocą chcemy objąć rodzinę mieszkającą w Toruniu, znajdującą się obecnie w trudnej sytuacji życiowej.

Pani Mariola (49 l.) od dziewięciu miesięcy zajmuje się swoją wnuczką Hanią (9 msc.). Mama Hani – Monika (17 l.) uczy się w formie pozaszkolnej i codziennie odbywa praktyki. Mąż pani Marioli, Tadeusz (51 l.) jest obecnie jedyną osobą, która pracuje i zarabia. W domu mieszka obecnie osiem osób. W sierpniu pod jej dach wprowadził się jej syn Krzysztof (26 l.), ze swoją partnerką Martą (22 l.) oraz dwójką dzieci – Wiktorią (4 l.) i Oskarem (18 msc.). W lipcu Krzysztof stracił pracę, a po miesiącu rodzice Marty wyrzucili ich z domu, w którym do tej pory mieszkali. Rodzinie jest trochę ciasno, jednak nikomu nie przyszło do głowy, że mogliby postąpić inaczej. Krzysztof cały czas szuka pracy, Marta natomiast zajmuje się w domu Oskarem, który bardzo choruje, ma orzeczenie o niepełnosprawności, ma hipoplazję ciałka modzelowatego, stosuje inhalacje w związku z astmą wczesnodziecięcą, natomiast w marcu będzie miał usuwaną lewą nerkę. Wiktoria chodzi do przedszkola. Co miesiąc zaciskają pasa, aby starczyło do pierwszego następnego miesiąca. Najważniejsze jednak, że wszyscy mają w sobie nawzajem wsparcie. Przychodem rodziny jest praca, świadczenie pielęgnacyjne, wsparcie 500+, zasiłek rodzinny, macierzyński i pielęgnacyjny. Po uregulowaniu rachunków na jednego członka rodziny zostaje 510 zł.

Przygotowanie paczki to nie tylko radość wspólnego działania, to świąteczna radość z pomagania. Razem możemy więcej!
Pomóżmy potrzebującym, niech Święta będą dla nich radosne.

Zbiórka na naszym Wydziale trwa dnia 6 grudnia 2019 r. (piątek) włącznie:

• Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (WNEiZ UMK, pokój 34),
  • gdy Centrum jest zamknięte - w pokoju 17 oraz na portierni.

Potrzebne rodzinie rzeczy można znaleźć tutaj.

Kontakt: Barbara Jóźwik, tel.: 56 6114892, kom.: 693371981, e-mail: csr@umk.pl.