AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

"Jesteśmy razem" dla Oli

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Aleksandra Rutkowska

7 grudnia odbędzie się XVIII Uniwersytecki Koncert Charytatywny "Jesteśmy razem", z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację studentki UMK Aleksandry Rutkowskiej. Podczas wieczoru wystąpi Natalia Kukulska.

Tegoroczny Uniwersytecki Koncert Charytatywny jest gestem solidarności społeczności UMK wobec Aleksandry Rutkowskiej, studentki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, która została poważnie poszkodowana w wypadku samochodowym. W wyniku zdarzenia, do którego doszło w Święta Wielkanocne, zginęła mama Oli, a jej tata i brat z ciężkimi obrażeniami trafili do bydgoskich szpitali. Ola w stanie krytycznym została przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Teraz studentkę UMK czeka długotrwałe leczenie, dwie skomplikowane operacje, niełatwy okres rehabilitacji i - z dużym prawdopodobieństwem - wózek inwalidzki.

Oli – mimo dramatycznych doświadczeń – nie opuszcza heroizm i ogromna siła ducha. Po wypadku, podczas pobytu w szpitalach, zdała wszystkie egzaminy letniej sesji, dokończyła pracę dyplomową i złożyła z bardzo dobrą oceną egzamin końcowy. Zdecydowała się również kontynuować studia na II stopniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Ola marzy o powrocie do sprawności, chociaż zdaje sobie sprawę, że już nie wystąpi, tak jak wcześniej, w bydgoskim zespole tańca. Szuka nadziei w płynących ze świata informacjach o coraz bardziej zaawansowanych metodach leczenia skutków przerwania rdzenia kręgowego. Świat daje jej tę nadzieję, jednak na przeszkodzie stają ograniczenia materialne. Ponieważ leczenie jest kosztowne, liczy się każda pomoc – Aleksandrę można wesprzeć, uczestnicząc w licytacjach, które będą towarzyszyć grudniowemu koncertowi, bądź przekazując wpłatę na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici (ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń): 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695 z dopiskiem: dla Aleksandry Rutkowskiej. Fundacja będzie też gromadziła przeznaczone na ten cel fundusze z 1% podatku dochodowego. Aby przekazać 1% Oli, wystarczy wskazanie w zeznaniu podatkowym wpisać KRS FAUNC: 0000027675 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisać „dla Aleksandry Rutkowskiej”.

Uniwersytecki Koncert Charytatywny, zadedykowany Aleksandrze, rozpocznie się 7 grudnia o godz. 18:00 w Auli UMK (ul. Gagarina 11). Poprowadzi go tradycyjnie Marzena Słupkowska. Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (od 1 grudnia) można nabyć w Sklepie z Pamiątkami (Rynek Staromiejski 1), na stronie empikbilety.pl oraz w aplikacji Going. Pracownicy UMK mają możliwość zakupu biletów w Dziale Socjalnym UMK (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00, pokój 416 w rektoracie).

Wydarzenie na Facebooku

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. W swojej dorosłej karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku uhonorowany został jej akustyczny album "Szukaj w snach", nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ostatni album artystki – "Halo tu Ziemia" to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podąża swoją odważną drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.

pozostałe wiadomości