AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla Studentów Szkół Wyższych za nami

Zdjęcie ilustracyjne

16 kwietnia 2018 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się, organizowana przez Koło Naukowe Rachunkowości, XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla Studentów Szkół Wyższych.

Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowania rachunkowością wśród studentów kierunków ekonomicznych, uhonorowanie studentów legitymujących się najgłębszą wiedzą z zakresu rachunkowości, a także promocja Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK oraz Koła Naukowego Rachunkowości.

 

Zagadnienia konkursowe obejmowały pytania z zakresu rachunkowości finansowej, a przede wszystkim księgowości i sprawozdawczości finansowej.

Do tegorocznej edycji przystąpiło 43 uczestników z takich uczelni, jak:

 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
 • Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy ,
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
 • Uniwersytet w Białymstoku,
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku,
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu oddział w Chorzowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy był to test jednokrotnego wyboru, składający się z 25 pytań ułożonych przez specjalistów z dziedziny rachunkowości, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Toruniu.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 13.00 w auli WNEiZ, gdzie po oficjalnym powitaniu gości przez Opiekun Koła mgr Urszulę Wolszon oraz Prodziekana ds. Nauki prof. Macieja Zastempowskiego  uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu, stanowiącego I etap zmagań.

Podczas gdy organizatorzy sprawdzali prace konkursowe, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością jednego z naszych sponsorów - State Street; mogli porozmawiać również z przedstawicielami firmy  na specjalnie przygotowanym do tego stoisku na holu WNEiZ.

Do etapu drugiego, finałowego, zakwalifikowanych zostało dwudziestu uczestników, którzy w pierwszym etapie zdobyli najwięcej punktów. Finał składał się  z pytań otwartych, zadań liczbowych oraz operacji gospodarczych do zadekretowania ułożonych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Po zakończeniu drugiego etapu uczestnicy zapoznali się z działalnością kolejnego z naszych sponsorów - Frauenthal Automotive, po samej prezentacji odbył się krótki konkurs wraz z nagrodami, odnoszący się do informacji zawartych w prezentacji.

Wśród osób, które przystąpiły do II etapu Konkursu, wyłoniono ostatecznie trójkę laureatów:

 • MIEJSCE IDaria Miścikowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
 • MIEJSCE II Kinga Gocłowska z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
 • MIEJSCE III Krystian Piotr Wodniak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymała nagrodę główną w postaci bonu na szkolenia w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce o wartości 1500 zł. Nagrodę tę wręczyli osobiście prezes zarządu toruńskiego SKwP, pan Jerzy Czechowicz oraz dyrektor toruńskiego oddziału SKwP Anna Chrzanowska.

Wszyscy finaliści Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody dzięki takim wydawnictwom,  jak Rachunkowość, Gofin, Wydawnictwo Naukowe PWN, TNOiK oraz firmom PZU, Atos, Frauenthal Automotive i State Street.

Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze. Harmonogram został zrealizowany dokładnie tak, jak zostało to zaplanowane. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania członków Koła Naukowego Rachunkowości oraz Opiekuna,  Pani mgr Urszuli Wolszon.

W imieniu Koła Naukowego Rachunkowości pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na organizowany przez nas Konkurs. Dziękujemy także Sponsorom, bez wsparcia których nagrody nie byłyby tak atrakcyjne. Dziękujemy każdemu, kto choć w najmniejszym stopniu przyczynił się do realizacji całego przedsięwzięcia. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów i oczywiście raz jeszcze gratulujemy laureatom!

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok, na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości dla Studentów Szkół Wyższych!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.