I Uniwersytecka Gala Charytatywna

Uniwersytecka Gala Copernicana odbyła się 12 kwietnia o godz. 19:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11. Plebiscyt, który miał na celu wyłonienie liderów i inicjatywy, na które warto zwrócić uwagę, został zorganizowany przez Samorząd Studencki UMK oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK. Impreza miała także wymiar charytatywny.

Nagrody Gali Copernicana przyznane zostały w następujących kategoriach:

• najlepszy wykładowca;
  • najlepszy sportowiec;
  • dziekanat przyjazny studentom;
  • najlepsza organizacja studencka;
  • studenckie praktyki;
  • wzór studenta;
  • studencki projekt.

W programie wydarzenia znalazły się: 3 występy artystyczne (w tym koncert zwycięzcy III edycji "The Voice of Poland" Mateusza Ziółko); rozdanie nagród wyróżnionym osobom i instytucjom oraz licytacje i loterie fantowe, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Marzeny Laskowskiej. Kobieta straciła zdrowie w wyniku pęknięcia tętniaka mózgu oraz powikłań pooperacyjnych. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na portalu siepomaga.pl.

Bilety na I Uniwersytecką Galę Copernicana w cenie 10 zł/szt można było zakupić w Biurze Samorządu Studenckiego UMK (Dom Studencki nr 9 przy ul. Gagarina 21/26 w Toruniu).

Więcej szczegółów dotyczących I Gali Copernicana na FB