Katedra Ekonomii

ul. Gagarina 13a

zdjęcie nagłówkowe

Czasopismo Ekonomia i Prawo. Economics and Law

Z inicjatywy Katedry Ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało czasopismo
Ekonomia i Prawo. Economics and Law, które jest kwartalnikiem recenzowanym, wydawanym w otwartym dostępie w wersji drukowanej i online. Celem czasopisma jest stworzenie solidnej płaszczyzny komunikacji pomiędzy ekonomistami i prawnikami w procesie wpływania na kształt ładu instytucjonalnego państwa. Tematyka artykułów naukowych publikowanych w czasopiśmie koncentruje się na badaniach teoretycznych i empirycznych w następujących dyscyplinach:

• Ekonomia (ekonomia rozwoju, historia gospodarcza, ekonomia finansowa, ekonomia instytucjonalna, ekonomia międzynarodowa, ekonomia pracy, ekonomia matematyczna, ekonomia monetarna, ekonomia nierynkowa, finanse publiczne, ekonomia dobrobytu);
  • Finanse;
  • Prawo.

W latach 2022-2024 wydawanie czasopisma Ekonomia i Prawo. Ekonomia i Prawo jest współfinansowane z budżetu państwa w ramach programu rozwoju czasopism naukowych Ministerstwa Edukacji i Nauki i zgodnie z najnowszym wykazem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest punktowane na 70 punktów. Czasopismo jest także publikowane w bazie Web of Science.