zdjęcie nagłówkowe

Program polsko-włosko-francuski na kierunku ekonomia

Na skróty:

Główne założenia

Polsko-włosko-francuski program potrójnego dyplomu (nazywany w skrócie triple diploma) realizowany na studiach magisterskich (II stopnia) na anglojęzycznej wersji kierunku ekonomia  został powołany do życia w 2017 roku. Jest realizowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu wspólnie z Wydziałem Ekonomii i Prawa Università degli Studi di Macerata (Włochy), Wydziałem Prawa, Ekonomii i Zarządzania Université d’Angers (Francja).

A jak wygląda to w praktyce? Organizacja programu

Organizacja programu:

• I semestr w ramach programu realizowany jest na uczelni macierzystej
  • II semestr studenci odbywają na uniwersytecie w Maceracie
  • III semestr – na uniwersytecie francuskim
  • IV semestr – uniwersytet w Toruniu

Wszystkie zajęcia w ramach programu prowadzone są w języku angielskim. Na czas pobytu we Włoszech i Francji studenci mają możliwość otrzymania wsparcia finansowego z programu Erasmus+.

Korzyści i zalety programu

• Podczas dwuletnich studiów magisterskich masz możliwość uzyskania:
    • tytułu zawodowego magistra na kierunku ekonomia – specjalność gospodarka i finanse międzynarodowe nadanego przez UMK w Toruniu,
    • tytułu zawodowego magistra na kierunku finanse, specjalność prawo i finanse, nadawanego przez Uniwersytet w Angers,
    • tytułu zawodowego magistra na kierunku rynki kapitałowe i instytucje finansowe nadawanego przez Uniwersytet w Maceracie.
  • zdobędziesz wyróżniające na rynku pracy wykształcenie i doświadczenie,
  • znacząco polepszysz znajomość języka angielskiego, a po roku spędzonym we Włoszech i Francji dodatkowo będziesz mógł pochwalić się znajomością języka włoskiego i francuskiego
  • będziesz mieć możliwość poznania wielu pięknych zakątków Włoszech i Francji, poznasz inną tradycję, kuchnię i muzykę,
  • słoneczne Włochy i romantyczna Francja przez rok będą Twoim domem,
  • poznasz ludzi z innych krajów, nawiążesz nowe międzynarodowe przyjaźnie,

Zasady rekrutacji

Rekrutację studentów do udziału w programie każdy z uniwersytetów prowadzi we własnym zakresie. Rekrutacja na WNEiZ UMK odbywa się w pierwszym semestrze danego roku akademickiego. Jej podstawą jest rozmowa kwalifikacyjna prowadzona w języku angielskim (służy poznaniu motywacji zgłoszonych osób do udziału w programie, ogólnej ich wiedzy na temat aktualnych problemów gospodarczych i społecznych, a także wiedzy o Włoszech i Francji). W doborze uczestników programu brane są pod uwagę następujące kryteria:

• średnia ocen ze studiów licencjackich,
  • znajomość języka angielskiego (minimum na poziomie B2),
  • aktywność studencka i pozastudencka (np. aktywność w kołach naukowych, działalność organizacyjna na rzecz wydziału, działalność charytatywna itp.).
  • znajomość języka włoskiego/francuskiego (nie jest wymagana, ale jest dodatkowym atutem).

Koordynatorami programu są:

Koordynatorami programu ze strony polskiej są: dr hab. Michał Moszyński oraz dr Michał Buszko.