AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600
zdjęcie nagłówkowe

Zmień swoje życie, wyjedź za granicę!

Od wyjazdu na studia dzielą Cię 3 proste kroki:

  1. Wybierz, do której uczelni partnerskiej chcesz pojechać i wypełnił formularz zgłoszeniowy on-line (dostępny po zalogowaniu)
  2. Wydrukowany i podpisany formularz przynieś do pokoju 20 na WNEiZ – do 5 marca (lub 1 listopada w rekrutacji dodatkowej)
  3. Dostarcz do pokoju 20 na WNEiZ:

Po dokonaniu w/w czynności, sprawdź na stronie uczelni, do której jedziesz, czy nie wymagają innych formalności. Następnie, umów się z pracownikami Działu Współpracy Międzynarodowej UMK, na podpisanie umowy finansowej (najlepiej około 30 dni przed planowanym terminem wyjazdu).

Do kiedy możesz podjąć decyzję o wyjeździe?

Terminy rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 zostaną podane wkrótce!

Terminy rekrutacji na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2020/2021:

  • termin podstawowy: od 1 lutego do 6 marca 2020 r.
    W rekrutacji w terminie podstawowym (in. rekrutacja wiosenna”) nie mogą brać udziału studenci III roku studiów I stopnia (licencjackich) oraz ostatniego roku studiów magisterskich.
  • dodatkowy termin rekrutacji: od 10 października do 1 listopada 2020 r. – dla studentów, którzy będą aplikować o wyjazdy w semestrze letnim 2020/2021. Udział w rekrutacji “jesiennej” mogą brać studenci, którzy rozpoczną studia II stopnia (magisterskie) lub III stopnia (doktoranckie) w październiku 2020 r. oraz pozostali studenci kwalifikujący się na wyjazd w roku 2019/2020, którzy nie wzięli udziału w rekrutacji wiosennej. Uwaga! Liczba miejsc w tej rekrutacji pozostaje ograniczona. Wyjazd na I roku studiów II stopnia nie jest możliwy w semestrze zimowym.

Jak wysokie stypendium dostaniesz?

Grupy krajów i stawki, które będą obowiązywały w nadchodzącym roku akademickim:

  • I grupa – 520 EUR/mies. – Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania
  • II grupa – 500 EUR/mies. – Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy
  • III grupa – 450 EUR/mies. – Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Republika Macedonii Północnej, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

Studenci w trudnej sytuacji materialnej (otrzymujący w momencie rekrutacji stypendium socjalne) będą otrzymywali dodatkowo 200 EUR/mies.  Więcej informacji odnośnie stypendium programu Erasmus +.

Chcesz wiedzieć więcej o zajęciach i pobycie zagranicą? Możesz sprawdzić opinie studentów, którzy wyjechali w ramach programu wymiany do tej pory!

Masz pytania? Napisz maila do Mariusza Lewandowskiego – Wydziałowego Koordynatora ds. Mobilności Studentów (mlewandowski@umk.pl) lub przyjdź do pokoju 20 na WNEiZ.

Więcej informacji na temat wyjazdów na studia w ramach Programu Erasmus+ dostępne na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej UMK.