AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

MBA w ochronie zdrowia

 

Akredytowane studia dla kadry menedżerskiej i właścicieli przedsiębiorstw

Program MBA posiada akredytację AMBA – jest to wyróżnienie najlepszych programów na arenie międzynarodowej i oznacza potwierdzenie najwyższego standardu w zakresie kształcenia biznesowego. Stowarzyszenie AMBA akredytuje obecnie programy 2% najlepszych szkół biznesu w ponad 60 krajach, a studenci, szkoły biznesu, absolwenci i pracodawcy uznają AMBA za złoty standard.

WNEiZ posiada także akredytację AACSB. AACSB to największa na świecie sieć edukacji biznesowej. Uzyskanie tej prestiżowej akredytacji oznacza, iż dana instytucja edukacyjna jest w stanie spełnić rygorystyczne standardy jakościowe opracowane i aktualizowane przez AACSB International. Na koniec stycznia 2024 roku akredytację AACSB International posiadało 6% wszystkich szkół biznesu na świecie w ponad 60 krajach.

Program EMBA posiada również od 02.2020 znak “Made in Toruń, przyznawany przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Znak “Made in Toruń” to odznaczenie przyznawane produktom lub usługom odznaczającym się najwyższą jakością, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym mogą stać się wzorem dla innych. Certyfikaty przyznawane są lokalnym, toruńskim instytucjom, a ich celem jest potwierdzenie dobrych praktyk i jakości instytucji.

 

Studia dostarczają obszernej wiedzy, umiejętności i kompetencji wymaganych na stanowiskach kierowniczych oraz przygotowują do fachowego zarządzania na poziomie małych zespołów, jak również średniego i wyższego szczebla w organizacjach ochrony zdrowia.

Te studia są dla Ciebie, jeśli:

 

Informacje ogólne

Celem studiów jest przekazanie uczestniczkom i uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii i finansów w ochronie zdrowia. Studia zakładają uzyskanie efektu synergii w wyniku połączenia wiedzy praktyków, naukowców oraz doświadczeń uczestników programu, stanowiąc bezsprzecznie najbardziej efektywny instrument podnoszenia kwalifikacji kadr kierowniczych. Studia są prowadzone przede wszystkim w formie ćwiczeń, warsztatów praktycznych, w trakcie których będą wykorzystane studia przypadków.

Zajęcia są realizowane przez doświadczonych praktyków i specjalistów z UMK.

Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy poznają teoretyczne i praktyczne aspekty zarządzania w podmiotach ochrony zdrowia, na poziomie strategicznym i operacyjnym, obejmujące wszystkie podstawowe obszary działalności tych organizacji, tj. finanse, prawo medyczne, przywództwo, zarządzanie jakością, strategia i zrównoważony rozwój, informatyzacja i innowacje. Umiejętności i kompetencje uzyskane w trakcie studiów umożliwiają absolwentkom i absolwentom wykorzystywanie różnorodnych instrumentów zarządzania w podmiotach funkcjonujących w systemie ochrony zdrowia w sposób elastyczny.

Studia dostarczają obszernej wiedzy, umiejętności i kompetencji wymaganych na stanowiskach kierowniczych oraz przygotowują do fachowego zarządzania na poziomie małych zespołów, jak również średniego i wyższego szczebla w organizacjach ochrony zdrowia.

Studia przygotowują absolwentki i absolwentów do prowadzenia zespołu przez zmianę, zarządzania projektami, tworzenia i wdrażania strategii, zarządzania organizacją ochrony zdrowia przez pryzmat jej finansów, elastycznego zarządzania organizacją w zmieniającym się otoczeniu, skutecznej komunikacji z zespołem, kształtowania strategii zarządzania kapitałem ludzkim w zmieniającej się strukturze demograficznej, zarządzania organizacją ochrony zdrowia zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

W trakcie zajęć osoby prowadzące wykorzystują najnowsze osiągnięcia teorii i rozwiązania praktyczne, co pozwoli na przekazywanie aktualnej wiedzy, a przez to przygotowanie uczestniczek i uczestników w najlepszy sposób do realizacji zadań powierzonych im w ich organizacjach. Program daje możliwość uzyskania różnej perspektywy poszczególnych elementów zarządzania.

Realizowane zajęcia dają możliwość poszerzenia horyzontów poprzez kontakt uczestniczek i uczestników z ekspertkami i ekspertami z UMK i innych uczelni, praktykami, a także między sobą nawzajem.

 

Zajęcia prowadzone są w języku polskim.

 

Absolwentki i absolwenci studiów otrzymują:

 

* Zgodnie z „Ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej”, absolwenci studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie są uprawnieni do pełnienia funkcji kierownika podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą.

Zgodnie z „Ustawą z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym”, absolwenci studiów podyplomowych Master of Business Administrationuprawnieni do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

 

 

Rodzaj studiów: studia społeczne
Czas trwania: 4 semestry
Program studiów: pobierz
Plan studiów: pobierz

Kierownik studiów: dr Kamila Skrzypczyńska

 

Rekrutacja

Adresatami studiów podyplomowych MBA w ochronie zdrowia są osoby, które:

Studia są dedykowane osobom posiadającym doświadczenie zarządcze, które chcą uporządkować swoją wiedzę w tym zakresie oraz osobom przygotowującym się do objęcia stanowisk lub funkcji zarządczych, w tym osobom nieposiadającym wykształcenia ekonomicznego. Zdobyta wiedza i umiejętności stanowią rozszerzenie i uzupełnienie efektów uczenia się na kierunkach takich jak np. zarządzanie, ekonomia, finanse i pokrewne.

Kwalifikacje możliwe do uzyskania po ukończeniu studiów dedykowane są przede wszystkim osobom na stanowiskach kierowniczych, a także menedżerom wszystkich szczebli i funkcji oraz osobom przygotowującym się do objęcia tych stanowisk lub funkcji w organizacjach funkcjonujących w ochronie zdrowia.

 

Warunki kwalifikacji:

    1. Złożenie dokumentów aplikacyjnych
    2. Test znajomości języka angielskiego (online) – wykaz certyfikatów i dokumentów zwalniających z testu dostępny w sekcji “Wymagane dokumenty”
    3. Test matematyczno-logiczny typu GMAT w języku polskim (online) [termin i dane dostępu zostaną przekazane indywidualnie]test typu GMAT przykład 2023.12 (133 KB)
    4. Rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim dotycząca doświadczenia zawodowego kandydatki/ kandydata oraz motywacji do podjęcia studiów (online lub stacjonarnie; w przypadku pracowników Partnera studiów – możliwe w siedzibie Partnera (Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy)) – termin ustalany indywidualnie po otrzymaniu zgłoszenia

 

Termin składania dokumentów: do 31 października 2024 roku

 

Dokumenty można złożyć w następujący sposób:

 

Wymagane dokumenty:

Koszt studiów

UMK nie pobiera opłaty wpisowej, ani opłaty za postępowanie kwalifikacyjne na studia MBA.

UMK nie pobiera opłaty końcowej na studiach MBA.

Czesne:

  • opłata podstawowa:
      • jednorazowo za całe studia: 33.000,00 zł,
      • w systemie semestralnym (4 raty): 8.580,00 zł/semestr,
      • w systemie miesięcznym (16 rat): 2.400,00 zł/miesiąc,
  • opłata – zniżka 25% (dla pracowników uniwersyteckich zakładów opieki zdrowotnej funkcjonujących przy UMK (bez względu na formę zatrudnienia)):
      • jednorazowo za całe studia: 24.750,00 zł,
      • w systemie semestralnym (4 raty): 6.190,00 zł/semestr,
      • w systemie miesięcznym (16 rat): 1.550,00 zł/miesiąc,

 

UWAGA: Zniżki nie sumują się. W przypadku uprawnienia do kilku zniżek, Kandydatka/ Kandydat wskazuje zniżkę, z której chce skorzystać.

Możliwości dofinansowania – zapoznaj się z informacjami

Nieoprocentowana pożyczka z możliwym umorzeniem do 35% – zapoznaj się z informacjami

 

Informacje organizacyjne

Planowany termin rozpoczęcia studiów: 29 listopada 2024 roku

Planowany termin zakończenia studiów: czerwiec 2026 roku

Studia obejmują 540 godzin dydaktycznych. Czas trwania programu to 4 semestry (2 lata). Zjazdy odbywają się średnio 1 raz w miesiącu, w piątki, soboty i niedziele (z wyjątkiem wakacji, przerw świątecznych oraz wolnych weekendów). Ze względu na święta i dni wolne, w niektórych miesiącach odbędą się 2 zjazdy.

Zajęcia odbywają się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK (ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń) oraz częściowo w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy (partner studiów):

  • w piątki w godz. 16:30-20:30 (4-5 godzin dydaktycznych)
  • w soboty i niedziele w godz. 08:00-16:45 (po 8-10 godzin dydaktycznych)

W roku akademickim 2024/2025 zajęcia programu MBA są planowane w formie hybrydowej – stacjonarnie oraz wybrane zajęcia online, na platformie MsTeams. Jeżeli z jakiegoś powodu, np. pandemii, prowadzenie zajęć w tej formie nie będzie przez pewien czas możliwe, uczelnia jest w pełni przygotowana do prowadzenia zajęć online, na platformie MsTeams.

 

Dodatkowe informacje dla kandydatek/ kandydatów:

Studia zostaną uruchomione, jeżeli grupa uczestników będzie na poziomie min. 20 osób.

Studia są realizowane w grupach maksymalnie 30-osobowych.

 

Kontakt

mgr Barbara Jóźwik
Biuro MBA (pokój 34)
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
ul. Gagarina 13A, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 6114892
e-mail: mba@umk.pl