ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń

Audyt wewnętrzny sektora finansów publicznych

Studia mają na celu dostarczenie wiedzy z zakresu audytu wewnętrznego oraz organizacji systemu kontroli zarządczej w sektorach finansów publicznych.

Te studia są dla Ciebie jeśli chcesz:

• zostać audytorem wewnętrznym,
  • pracować jako asystent audytora wewnętrznego,
  • zajmować się kontrolą zarządczą,
  • zrozumieć i nauczyć się analizy ryzyka, planowania pracy i sporządzania z niej sprawozdań,
  • uzupełnić wiedzę jako kontroler, księgowy, kierownik jednostki organizacyjnej.

Czego się nauczysz?

• Prawnych i ekonomicznych podstaw funkcjonowania jednostek sektora finansów publicznych w Polsce,
  • wdrażania kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych,
  • procedur przeprowadzania audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych,
  • kontroli i audytu środków finansowych uzyskanych z Unii Europejskiej.

Informacje ogólne:

Audyt wewnętrzny obowiązuje w jednostkach sektora finansów publicznych dla zapewnienia ich właściwego funkcjonowania. Kontrolą wewnętrzną w tych jednostkach mogą zajmować się jedynie osoby posiadające uprawnienia audytora wewnętrznego. Od 1 stycznia 2010 roku, zgodnie z ustawą o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 2077 z późn. zm., art. 286) audytorem wewnętrznym może być między innymi osoba, która posiada dwuletnią praktykę w zakresie audytu wewnętrznego i legitymuje się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona, zgodnie z odrębnymi ustawami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu spełnia wymóg postawiony w ustawie.
Ukończenie studiów umożliwia zatem uzyskanie kwalifikacji audytora wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych w myśl wyżej wymienionej ustawy.

• Obszar kształcenia: studia społeczne
  • Czas trwania: 2 semestry
    Program studiów podyplomowych: pobierz
    Plan studiów podyplomowych: pobierz
  • Kierownik studiów: dr Jolanta Wiśniewska
  • Koszt studiów: 5600 PLN, w dwóch ratach- 2800 PLN za każdy semestr, w ratach miesięcznych – 750 PLN za każdy miesiąc (8 rat)

Możliwości dofinansowania – zapoznaj się z informacjami

Nieoprocentowana pożyczka z gwarantowanym umorzeniem min. 15% – zapoznaj się z informacjami

• Termin rozpoczęcia studiów: semestr zimowy 2023/24,
  • Adresaci studiów podyplomowych: absolwenci studiów wyższych (magisterskie, licencjackie lub inżynierskie) zatrudnieni w komórkach audytowych w jednostkach sektora finansów publicznych oraz osoby pragnące zdobyć lub doskonalić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu audytu wewnętrznego.
  • Warunki kwalifikacji: na podstawie złożonych dokumentów (o przyjęciu decyduje kolejność złożonych podań)
  • Termin i miejsce składania dokumentów:
    od 15 maja do 15 października 2023 r.
    Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
    ul. Gagarina 13A, 87-100 Toruń, pok. 45
    sekretariat: mgr Barbara Polaszek

Wymagane dokumenty:

• Podanie (238 KB)
  • odpis dyplomu ukończenia studiów

Zajęcia odbywają się zgodnie z podanym do wiadomości słuchaczy harmonogramem, podczas zjazdów, średnio co dwa tygodnie: w piątki (godz.16.00 – 19.15) i soboty (godz.8.00 -15.15)

Kontakt:

Uniwersytet Mikołaja Kopernika